Plantacja aronii

Aronia

Witamy w świecie ciemnogranatowych owoców, które pozwolą Państwu na rozkoszowanie się ich słodkim smakiem oraz zapewnią szerokie pole zastosowań, zarówno w życiu codziennym, jak i medycynie, czy przemyśle…

Aronia Galicjanka jest owocem, który uprawiamy z pełną pasją oraz zaangażowaniem w uzyskanie najlepszych efektów. Dlatego chcielibyśmy zachęcić Państwa do bliższego zapoznania się z naszą propozycją.

Nasza plantacja aronii zajmuje w tej chwili obszar 60 ha. Odpowiednia troska o owoc sprawia, iż sadzonki są bardzo wysokiej klasy. Dodatkowo, prezentowana przez nas roślina ma wiele właściwości leczniczych i mnóstwo witamin, między innymi A, C, E, P – dlatego właśnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko na polskim rynku. U nas hodowana jest w specjalnie przygotowanych plantacjach, jednak między innymi u wschodnich wybrzeży kontynentu północnoamerykańskiego rośnie ona w stanie dzikim. My jednak stawiamy na jej skuteczną i bezpieczną uprawę w odpowiednich warunkach!

Nasze gospodarstwo skupia się na Aronii Galicjance - odmianie, która charakteryzuje się kulistymi owocami z szarym nalotem. Sam krzew ma zielone liście, które na jesieni przybierają brązowo-czerwoną barwę. Tego typu owoc jest bardzo odporny na mróz, a kiedy jest gotowy do spożycia, odznacza się słodkim oraz aromatycznym miąższem.