Oferta

Soczysty miąższ, słodki smak, właściwości lecznicze – te wyróżniki charakteryzują uprawiane przez nas owoce. Zaangażowanie w realizację zlecenia oraz profesjonalizm w każdym calu pozwoliły nam na zaoferowanie Państwu najkorzystniejszej propozycji!

Nasze gospodarstwo posiada bardzo bogatą ofertę, która obejmuje przede wszystkim sadzonki aronii i porzeczki czarnej. Charakterystyczną cechą obu owoców jest wiele możliwości wykorzystania ich zarówno na surowo, jak i po odpowiednim przerobieniu i przygotowaniu. Łączenie ich z innymi owocami pozwala tworzyć ciekawe kompozycje smakowe. Dodatkowo te rośliny są zdrowe, gdyż wpływają między innymi na obniżenie ciśnienia i na wyższą odporność organizmu oraz zawierają wiele witamin, czy soli mineralnych.

Czarna porzeczka

W naszym gospodarstwie znajdą Państwo kilka odmian czarnej porzeczki, wśród których można wymienić:

  • Ruben
  • Ores
  • Gofert
  • Tines

Większość z nich jest odporna na bardzo niskie temperatury, dzięki czemu zachowują swoje właściwości i walory smakowe nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Ich owoce znakomicie sprawdzają się w różnorakich zastosowaniach – przygotowywaniu przetworów, galaretek, czy pysznych, wielowartościowych soków!

Aronia

Prezentowane przez nas aronie to natomiast ciemnogranatowe i słodkie owoce, które posiadamy w jednej odmianie, którą jest Galicjanka. Ten owoc polecany jest przede wszystkim przy nadciśnieniu i znakomicie nadaje się do przetworów takich jak konfitury, marmolady, soki lub jako dodatek do gorącego, rozgrzewającego napoju.

 

 

 

Aronia sadzonki

Niektóre owoce cechują się nie tylko bogactwem witamin, ale i właściwościami leczniczymi. Takie właśnie są oferowane owoce sadzonki aronii, które po osiągnięciu właściwego wzrostu, znajdują zastosowanie przede wszystkim jako pyszny sok lub też nalewka. Naszą specjalnością jest ich odmiana Galicyjska, która jest odporna na nawet bardzo niskie temperatury.

Sadzonki porzeczki

Każdy kocha wina, nalewki, czy też soki z tego owocu. Dlatego warto wyhodować swój własny krzak i cieszyć się tym smakiem o dowolnej porze roku. W naszej ofercie znajdują się sadzonki porzeczki czarnej o różnych odmianach, w tym Ores, Ruben, Ben Hope, Tines oraz Gofert. Warto już dziś je zasadzić w ogródku, aby móc jak najwcześniej cieszyć się ich pysznymi owocami!